4ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ 18/7/2015

Με μεγάλη χαρά σας καλωσορίζουμε στον 4ο διαγωνισμό Μαγειρικής – Ζαχαροπλαστικής που κάθε χρόνο πάει και καλύτερα όπως φαίνεται από τις συμμετοχές σας.

 Ευχαριστούμε τις κυρίες και τους Κυρίους που μαγείρεψαν για τον διαγωνισμό μας. Ευχαριστούμε και τους κριτές μας που είναι τρεις για τα φαγητά και τρεις για τα γλυκά , για την βοήθειά τους στην ομαλή διεξαγωγή αυτής  μας της εκδήλωσης. Σας τους παρουσιάζω αλφαβητικά :

Α) Κριτές για τα φαγητα: 

Ανδρέου Σταυρούλα  – Καράπα Άννα – Λάμπρου Λάμπρος.

Β) Κριτές για τα γλυκά:

Κατσούλης Γιώργος – Κρινή Καίτη – Ψωμαδάκη Ελένη.

 Η βαθμολογία αρχίζει από το 5 και φτάνει με άριστα το 10.  Να βάζετε καλούς βαθμούς για να ξαναμαγειρέψουν οι κυρίες και οι κύριοι .

Πριν ξεκινήσουμε ,  οι κριτές  να βαθμολογήσουν την καλύτερη εμφάνιση φαγητού και γλυκού και στο τέλος θα μας την ανακοινώσουν. Θα βραβευθούν τα φαγητά και γλυκά με την μεγαλύτερη βαθμολογία πρώτο , δεύτερο και τρίτο βραβείο.

Σας ευχαριστούμε  πολύ.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΦΑΓΗΤΩΝ ΣΤΟΝ 4ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ 18-7-15

  ΟΝΟΜΑΣΙΑ  ΦΑΓΗΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΠΙΠΕΡΟΠΙΤΑ ΡΑΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
2 ΠΑΤΑΤΕΣ ΓΕΜΙΣΤΕΣ ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
3 ΡΟΣΤΜΠΙΦ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
4 ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ ΜΕ ΤΥΡΙ ΤΣΑΚΟΛΑ ΒΟΥΛΑ
5 ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6 ΚΑΣΕΡΟΠΙΤΑ ΜΟΣΧΟΥ ΑΘΗΝΑ
7 ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΜΑΡΙΑ ΜΠΙΛΑΛΗ
8 ΚΟΛΟΚΥΘΟΑΝΘΟΙ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΤΣΟΥΠΡΟΥ ΑΘΗΝΑ
9 Η ΠΙΤΣΑ 4 ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΡΙΖΑ-ΑΘΗΝΑ-ΓΙΩΡΓΟΣ-ΙΩΑΝΝΑ ΤΣΟΥΠΡΟΥ
10 ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΜΕ ΦΕΤΑ   ΜΑΡΙΑ ΤΣΟΥΠΡΟΥ
11 ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΜΕ ΖΑΜΠΟΝ-ΤΥΡΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΟΥΠΡΟΣ
12 ΙΝΔΙΚΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
13 ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ ΕΛΕΝΗ ΜΠΟΝΟΥ
14 ΡΟΛΟ ΚΙΜΑ ΜΕ ΤΥΡΙ ΜΠΙΛΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
15 ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ ΜΑΝΕΤΑ ΣΟΦΙΑ
16 ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ ΓΕΜΙΣΤΟ ΜΕ ΚΙΜΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΜΠΕΙΚΟΝ-ΓΡΑΒΙΕΡΑ

ΚΑΙ ΡΥΖΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ

ΓΑΖΕΤΑΣ ΤΑΣΟΣ
17 ΣΟΥΦΛΕ ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΣΑΝΤΡΑΒΕΛΑ ΜΑΙΡΗ

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΛΥΚΩΝ ΣΤΟΝ 4ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ 18-7-15

  ΟΝΟΜΑΣΙΑ  ΓΛΥΚΟΥ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1 ΦΩΛΙΤΣΕΣ ΔΟΥΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
2 ΣΑΡΑΓΛΙ ΔΗΜΗΤΡΑΚΑ ΜΑΡΙΛΕΝΑ
3 ΧΑΛΒΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ  ΡΑΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
4 ΣΑΡΑΓΛΙ ΚΑΤΣΟΥΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5 ΣΙΜΙΓΔΑΛΕΝΙΟΣ ΧΑΛΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
6 ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑ ΝΙΚΟΛΑΚΗ
7 ΓΛΥΚΟ ΨΥΓΕΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 
8 ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΚΑΡΑΠΑ ΖΩΗ
9 ΤΟΥΡΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΙ  ΑΛΙΚΗ ΤΣΟΥΠΡΟΥ
10 ΠΟΛΥΧΡΩΜΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ    ΕΒΕΛΙΝΑ ΦΛΩΚΟΥ-ΣΟΝΙΑ ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ-ΕΒΙΤΑ ΣΑΛΛΗ
11 ΕΚΜΕΚ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΠΑΛΑΦΑ
12 ΤΡΙΓΩΝΑΚΙΑ  ΜΑΡΙΑ ΨΩΜΑΔΑΚΗ
13 ΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΦΑΓΗΤΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΦΑΓΗΤΩΝ ΚΡΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΚΡΙΤΗΣ ΑΝΝΑ ΚΡΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΣΥΝΟΛΟ
ΠΙΠΕΡΟΠΙΤΑ 8 8 8 24
ΠΑΤΑΤΕΣ ΓΕΜΙΣΤΕΣ 8 8 8 24
ΡΟΣΤΜΠΙΦ 9 9 10 28
ΜΕΛΙΤΖΑΝΕΣ ΜΕ ΤΥΡΙ 8 8 8 24
ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΓΕΜΙΣΤΑ 9 9 8 26
ΚΑΣΕΡΟΠΙΑ 10 10 9 29
ΤΥΡΟΠΙΤΑ 8 9 8 25
ΚΟΛΟΚΥΘΟΑΝΘΟΙ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ 8 8 8 24
Η ΠΙΤΣΑ ΤΑ 4 ΞΑΔΕΡΦΙΑ 8 9 8 25
ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΜΕ ΦΕΤΑ 8 9 8 25
ΜΠΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΖΑΜΠΟΝ-ΤΥΡΙ 9 9 9 27
ΙΝΔΙΚΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ 10 10 9 29
ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ 8 9 9 26
ΡΟΛΟ ΚΙΜΑΣ ΜΕ ΤΥΡΙ 9 9 9 27
ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΟΤΑ 8 9 8 25
ΨΑΡΟΝΕΦΡΙ ΓΕΜΙΣΤΟ 10 10 10 30
ΣΟΥΦΛΕ ΤΥΡΟΠΙΤΑ 8 9 8 25

Στην πρώτη θέση με 30 βαθμούς βγήκε το Ψαρονέφρι Γεμιστό  του Τάσου Γαζέτα

Στη δεύτερη θέση ισοβάθμησαν με 29 βαθμούς η Κασερόπιτα της Αθηνάς Μόσχου και το Ινδικό Κοτόπουλο του Αντώνη Βούλγαρη

Στην Τρίτη θέση με 28 βαθμούς οι Μελιτζάνες με Τυρί της Βούλας Τσακόλα

Για την καλύτερη εμφάνιση βραβεύτηκε το Ινδικό Κοτόπουλο του Αντώνη Βούλγαρη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΛΥΚΩΝ

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΓΛΥΚΩΝ ΚΡΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΡΙΤΗΣ ΚΑΙΤΗ ΚΡΙΤΗΣ ΕΛΕΝΗ ΣΥΝΟΛΟ
ΦΩΛΙΤΣΕΣ 8 8 9 25
ΣΑΡΑΓΛΙ 8 10 10 28
ΧΑΛΒΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 9 8 8 25
ΣΑΡΑΓΛΙ 10 9 9 28
ΧΑΛΒΑΣ ΣΙΜΙΓΔΑΛΕΝΙΟΣ 8 8 9 25
ΜΠΙΣΚΟΤΑ 9 9 8 26
ΓΛΥΚΟ ΨΥΓΕΙΟΥ 8 8 10 26
ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ 9 8 8 25
ΤΟΥΡΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΙ 10 9 10 29
ΠΟΛΥΧΡΩΜΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ 9 9 10 28
ΕΚΜΕΚ 10 10 9 29
ΤΡΙΓΩΝΑΚΙΑ 10 8 8 26
ΣΟΥΔΑΚΙΑ 9 8 9 26

Στην πρώτη θέση ισοβάθμησαν με 29 βαθμούς η Τούρτα Πορτοκάλι Στο Ποτήρι Της Αλίκης Τσούπρου και το Εκμέκ Της Λαμπρινής Μπαλάφα.

Στην δεύτερη θέση ισοβαθμήσαν με 28 βαθμούς ο Χαλβάς Φαρσάλων Της Βασιλικής Ράνιου ο Χαλβάς Σιμιγδαλένιος Της Ευαγγελινού Αλεξάνδρας  και Ο Πολύχρωμος Παράδεισος των Εβελίνα  Φλώκου Σόνια Ανθοπούλου και Εβίτα Σαλλή.

Στην Τρίτη θέση με 26 βαθμούς ισοβάθμησαν τα Μπισκότα Της Βασιλικής και Σοφίας Νικολάκη Το Γλυκό Ψυγείου Του Μάριου Μητρόπουλου Τα Τριγωνάκια  Της Θειας Μαρίας Ψωμαδάκη και τα Σουδάκια Της Ιωάννας Καραγιάννη.

Την πρώτη θέση σε εμφάνιση την πήρε το Εκμέκ Της Λαμπρινής Μπαλάφα.

Ευχαριστούμε και όλους τους μικρούς μας φίλους που  έφτιαξαν υπέροχα γλυκά και φαγητά.

 Ο τέταρτος διαγωνισμός μαγειρικής – ζαχαροπλαστικής  έληξε με επιτυχία και με την υπόσχεση του χρόνου να είναι ακόμα καλύτερος.